Recenze od klientů

O možnosti kurzu dýchání jsem se již před několika lety dozvěděla od své kamarádky. Bohužel jsem další dva roky otálela, než jsem se se do kurzu přihlásila. Bylo to proto, že jsem na pozici manažerky byla ve velkém pracovním vypětí a stresu a teprve můj nečekaný úraz mě přinutil zpomalit, téměř se zastavit, a tak jsem si řekla, to takto dál opravdu nejde. A domluvila si termín první hodiny dýchání.
Byla jsem prostě nadšená! Začala jsem se postupně uvolňovat. Vlídný hlas a sympatický projev pana Mgr. Martina Bartoška, který mě při hodinách doprovázel, společně s jednoduchými cviky dýchání mě pohlcoval, cítila jsem znovuzrození - uklidnění a uvolnění, dostávala jsem se do pocitu pozitivního naladění. Uvědomila jsem si svůj vnitřní klid a sílu řešit pracovní problémy intenzivněji a pragmatičtěji.
Dnes po 10 výukových hodinách se dokáži před důležitým jednáním uvolnit a sebevědomě vyjednávat. V soukromí nezapomínám na pravidelné doporučené cviky a cítím se být fit – silná a aktivní!
Doporučuji všem, nečekejte tak dlouho jako já. Neváhejte - přicházíte o vlastní pocit uspokojení.

Soňa B., 55 let, manažerka, Praha

Podnikám 15 let a kurz rebirthingu považuji za svou zatím nejlepší investici (a to jsem už někde byl, něco viděl, zkusil a koupil si). Bez dechu vydržíte 2 minuty, bez vody 2 dny a bez jídla 20 dnů - nebo nějak podobně :-). Toto je i škála důležitosti a je v ní kus životní pravdy. Všichni řeší hlavně jídlo, možná pak pitný režim a na dech už nezůstane energie nebo peníze.
Správné dýchání mě i mou ženu zbavilo stresů, kožních vyrážek, bolesti kloubů po fyzické zátěži, přineslo harmonizaci osobního a pracovního života a rytmu ... Je to velmi jednoduchá metoda, ve které se ideálně pokračuje doma a která vám hlavně nenutí nic dalšího dělat - fyzická aktivita, pojídání nějakých nesmyslných produktů, další kurzy a pravidelná setkání atd.
Pocity - je fantastické se "dotknout" energie, ať už vlastní a nebo té co přichází. Stavy jsou tak intenzivní, že se dají přirovnat k orgasmu nebo stavu těsně po něm s tím, že trvají krásně dlouho. Ať tak či onak jsou to stavy, na které už nikdy nezapomenete. A to mi věřte …
Velmi vřele doporučuji.

Viktor N, 43 let, podnikatel, Hodonín

Ahoj Martine,
chci Ti poděkovat. Naučil jsi mě se zastavit. Míra přepracování kam jsem se dostal, neměl jsem energii ani na sport, který mi vždy pomáhal překonávat stres, mi brala chuť i k věcem, které jsem měl rád.
Rebirthing je pro mě relax, takové malé a efektivní lázně pro mozek a emoce.
Přeju Ti mnoho úspěchů a osobní spokojenosti. Jsem moc rád, že jsem Tě poznal.

Viktor B., 40 let, manažer, Praha

Ahoj Martine, čekala jsem na impuls k napsání recenze a dostala jsem ho dnes v noci. Satori dýchání pro mě znamenalo něco jako "vyházení hnoje". Na terapii Satori dýchání mě přivedla moje duše, jak jsi sám řekl. Duše jakoby nemohla dýchat pod nánosem všech programů, myšlenek, představ atd. A po terapiích jsem cítila lehkost, klid a mír. Zmizela úzkost a strach. Satori dýchání je každopádně skvělá metoda a já za ní moc děkuji. Děkuji... za Tvé vedení a i další techniky, které jsi mi předal.

Helena M. , 36 let, Kladno

Když jsem se poprvé dozvěděla o Satori dýchání neboli rebirthingu, nebyla jsem zrovna v té nejlepší formě. Cítila jsem se unavená, bez šťávy a chuti do života, což se projevovalo blbými náladami a pesimistickým přístupem. Cítila jsem, že to takhle nechci, ale nebyla jsem si jistá, jak na to. Na doporučení kamarádky jsem se přihlásila na Satori dýchání a čekala jsem co se bude dít. Z letité jógové praxe jsem se s určitými dechovými technikami setkala, proto jsem podvědomě cítila, že by tato metoda mohla být skutečně funkční.
Mé očekávání však bylo mnohokrát překonáno :-) .

Proces deseti dýchacích sezení / ležení byl velmi intenzivní a to na všech úrovních - psychicky i fyzicky. Nejdříve jsem pozorovala prudký nárůst energie a vitality, ustoupily špatné nálady a strachy. V průběhu několika měsíců, kdy jsem na dýchání docházela v pravidelných intervalech, jsem si udělala pořádek v osobních vztazích a udělala důležitou čistku ve svých aktivitách - čemu energii dávat a čemu ne. Zároveň se mi začalo dostávat mnohem víc příležitostí rozvíjet se právě v těch aktivitách, které mě nabíjení a celkově se více hýčkám :-).

Za velký bonus považuji to, že cílem je naučit se dýchat a provádět satori techniku individuálně, takže po deseti terapiích výlet rozhodně nekončí :-).

Anna M., 25 let, Praha

Milý Martine,

rebirthing mi změnil život. Přesněji řečeno začal „můj“ život bez programů mé rodiny, okolí a společnosti. Po deseti sezeních jsem se doslova narodila znovu – cítím mou vnitřní sílu jako nikdy dřív a mám více energie. Vydýchala jsem a vybrečela všechny smutky a bolesti, které se v mém životě doposud udály (od sebrané hračky na pískovišti v dětství :-) přes rozchody, mé neúspěchy i úmrtí v rodině). Vše jsem díky rebirthingu začala vidět jako požehnání a dary, vděčnost tak od té doby přirozeně prostupuje můj každodenní život.

Během sezení jsem se setkala s neznámými a srdečnými „průvodci“, o kterých jsem netušila, že je mám. Mohu s nimi komunikovat a nechat se vést. Je to ohromná úleva, cítit tak silnou podporu. Od rebirthingu jasně vnímám, že každá naše myšlenka nebo i odeslaná zpráva je energie, kterou vysíláme. Vybírám si proto, komu a čemu dávám energii. Život jsem přestala vnímat jako složitý, namísto toho jej vidím jako jednoduchý – ano, existují problémy a nesnadnosti, ale všechny mají svůj důvod, všechny nás něčemu učí a na všechny existuje řešení nebo odpověď. Je obrovská úleva takto vnímat život, a tím pádem ho i tak žít. Díky tomu se změnila (zjednodušila) má realita. Rebirthing mi spustil hojnost v životě, nikdy jsem nezažila tak silné spojení osobního rozvoje a hojnosti. Pracovní nabídky přicházely každé dva nebo tři dny, až jsme se s partnerem museli smát. Rebirthing mi tak dal možnost volby, jakým projektům se mohu věnovat a jakým ne. Také jsem opustila přesvědčení, že žena, která vaří a ráda se stará o domov, je „slabší“ než pracovně úspěšná žena. Vnímám, jak mě krášlení domova a vaření s láskou nabíjejí ženstvím. To mě podporuje celkově, tedy kromě jiných oblastí i mou práci. Jsou to spojené nádoby, není horší nebo lepší. To je má obrovská osobní revoluce :-).

Na posledním rebirthingu jsem viděla a cítila, co ke mně cítí můj partner. To rozehnalo moje poslední strachy z opuštění, které jsem si nesla z minulosti a naplnilo mě obrovskou láskou a klidem. Děkuji za laskavé, přátelské a podporující vedení během sezení a za všechny předané dechové a meditační techniky. Díky rebirthingu u Tebe jsem (nová) žena.

Kateřina V., 27 let, Praha

Jako bych otevřela okna v dlouho nevětrané místnosti.
Odkaz na rebirthing mi poslala kamarádka. Slovo, které jsem nemohla vyslovit ani v duchu mi ale vrtalo hlavou. Je zvláštní, jak se člověku zvýrazní to, co v danou chvíli potřebuje. Rozhodla jsem se okamžitě....
Každé dýchání bylo pro mě úžasným překvapením i zážitkem. Co mne však překvapilo nejvíc, bylo to, že má vnitřní proměna přinesla velké změny i v mém vnějším životě. Než jsem začala s rebirthingem, žila jsem ve svých strnulých přesvědčeních a zásadách, o kterých jsem si myslela, že do konce života nezměním a dokonce jsem na ně byla i pyšná. Pravda byla ale ta, že jsem žila bez posunu a přešlapovala na místě.
Už první dýchání se mnou zamávalo a převrátilo mé zásady vzhůru nohama. A tak to šlo až do konce. Nejvíc mi pomáhalo to, že můžu po každé terapii všechno říct Martinovi, který trpělivě naslouchá a některé symboly vysvětlí. Díky Martinovi jsem se opravdu nebála toho, co uvnitř při dýchání přicházelo a znovu a znovu mě rozdýchával, když jsem se ztrácela. Když se dívám na terapie zpětně, usmívám se. Cítím se jako rozmrzlá Nastěnka, kterou políbil Ivánek ve známé pohádce. Jako bych otevřela okna v dlouho nevětrané místnosti. Cítím vánek a posun. Poprvé v životě jsem cítila, jak proudí energie a jak dobře mi může být. Rebirthing doporučuji všem svým přátelům - vyslovuji to slovo nahlas a s úctou.

Šárka Š., 39 let, Hodonín

Vážení návštěvníci stránek Martina Bartoška,
jmenuji se Karel Svoboda a právě jsem v těchto dnech u Martina úspěšně zakončil "kurs dýchání" - Rebirthing.
K samotnému dýchání jsem se dostal přes shlédnuté video "Peníze a spiritualita",  kde měl Martin úvodní sekvenci, kde mimo jiné hovořil o Rebirthingu...
Tento rozhovor o možnosti vědomého  dýchání mě zaujal, našel jsem na internetu kontakt na Martina a zavolal jsem mu.
Domluvil jsem si s ním první schůzku, která byla pro mě přinejmenším trochu zvláštní, mluvil na mě jakýsi příjemný pán, který mi pokynul abych si lehl na lehátko, zavřel oči a zhluboka dýchal, po pravdě jsem zpočátku vůbec nevěřil, že tento způsob je transformační a že by snad mohl přinést do mého života byť sebemenší změnu, ale nějak podvědomě jsem cítil, že to je to, co při mé transformaci hledám a potřebuji... Po této první hodině jsem jel domů se smíšenými pocity, podvědomí mě říkalo jednu informaci a rozum druhou ... byl jsem trochu rozpolcen, nicméně jsem vytrval až do konce a s každou přibývající lekcí, jsem se cítil stále uvolněnější, klidnější a spokojenější.
Neuvěřitelné pocity, které jsem při každém dalším sezení/ležení/ měl, vám popsat ani nedokážu a to, že jsem se  naučil vědomě dýchat, mě vždy posune o další krok v mé transformaci ...
Pro informaci uvádím, že jsem zároveň s Rebirthingem začal navštěvovat Martinovy kurzy a semináře OSHO DIVINE HEALING  a OM HEALING, i zde cítím velký posun mého vnímání a příval životní energie právě ve spojení s vědomým dýcháním ...
Na závěr mi dovolte vážení čtenáři těchto řádků mé konstatování a prohlášení:
Rebirthing je transformační metoda, při které se naučíte dýchat a vaše duše a vědomí se začne posouvat tím správným směrem.
Maximálně tuto transformační techniku doporučuji a děkuji skvělému učiteli Martinovi Bartoškovi za jeho činnost a působení v tomto životě a na této planetě ...
děkuji, děkuji, děkuji,

Karel S., 50 let, Litoměřice

S Martinom som sa prvý krát stretol na energetickom cvičení Osho Divine Healing v dome Maitrea ktoré precvičoval. Cvičenie bolo skvelé, relaxujúce  a odchádzal som s pocitom vyrovnanosti ktorý ma sprevádzal i nasledujúce  dni. Po nejakej dobe som ale cítil potrebu skúsiť niečo hlbšie čo by ma  posunulo ďalej. Vedel som že Martin je lektor z kterého vyžaruje dôvera a  skúsenosti a voľba teda padla na Satori dýchanie, o ktorom som předtím vôbec nič nevedel.
Pred prvým sedením mi Martin všetko vysvetlil, čím budem asi prechádzať a ja som bol teda pripravený skúsiť dýchanie. Koncept  je jednoduchý, neustálym spojeným dýchaním dostávate do seba energiu ktorá pomáha liečiť, odbúrava stres, dodáva vyrovnanosť a mnoho ďalších  užitočných vecí. Čo som ale nečakal bol úžasný stav vedomia do ktorého som sa po hodine dýchania dostal, a to už na prvom sedení. Mám skúsenosti s meditáciou v sede, ale takú hĺbku akú som zažil cez Satori dýchanie počas normálnej meditácie ťažko dosiahnem. Po prvom sedení som bol nadšený a odhodlaný na ďalšie.
Absolvoval som celkovo 10 sedení na ktorých mi Martin  dával ďalšie jednoduché ale veľmi užitočné cvičenia ktoré dnes, po  niekoľkých mesiacoch od prvého sedenia stále využívam. Rovnako i od 10  minútového dýchania, po hodinové, ktoré sa snažím praktikovať ako často to pri pracovnom nasadení ide. Namiesto kávy stačí pár minutové dýchanie a  cítim viac energie a môžem sa koncentrovať oveľa lepšie. Jedine si to chce dať pozor aby som nedýchal neskoro večer, pretože tá pulzujúca energia je tak silná že je problém potom zaspať. Keď sa na to celkovo pozerám, Satori dýchanie je asi tá najužitočnejšia vec ktorú som sa naučil a dnes  praktikujem. Od praktických výsledkov ako vitálnosť, urýchlené liečenie, vyrovnanosť a pokoj na duši, zmiernenie frustrácie a pochmúrnej nálady až po spiritualitu a spojenie s jednotou ktoré môžem zažiť. V jednoduchosti  je krása a Satori je toho plne príkladom. Dýchanie, to čo robíme denne,  ale viac v tempe a hĺbke a dokáže zázraky. K tomu Martin je výborný lektor u ktorého cítite že ste v správnych rukách a počas dýchania cítite že sa  vám nič zlé nemôže stať i keď by sa vynárali nejaké negatívne emócie.

Vlado S., Praha, 27 let

Díky Martinovi jsem začal proměňovat svůj život
O rebirthingu jsem se dočetl před několika lety. Zaujalo mě to, ale v tu chvíli na to asi ještě nebyl ten správný čas. Jak se říká, učitel se objeví až v okamžiku, kdy jsou žáci připraveni. Jsem cizinec a stěhování do České republiky pro mě byla velká změna, i pro mé myšlení. Dostal jsem se do určitého bodu, kdy jsem cítil, že potřebuji zásadní změnu, ale neměl jsem tušení, jak a co konkrétně udělat – a hlavně kde vzít energii a vůli začít. A v tom mi právě pomohl rebirthing! Není v tom žádná magie, žádné zázraky. Jen opravdová proměna mysli. Náhle mi došlo, co je v mém životě špatně, jaké věci musím změnit a co zlepšit, aby se ze mě stal lepší člověk.
Díky Martinovi jsem začal proměňovat svůj život: svou povahu, vztahy, sportovní aktivity, stravování, volný čas… A mám dost energie na to, abych to všechno dokázal realizovat. Rebirthing je úžasná technika, a pokud máte pocit, že potřebujete změnu nebo jen popostrčit – rebirthing je pro vás ideální.
Díky, Martine!
Všem ostatním přeji hezké dny!

Jury K., 28 let, Brno/Estonsko

Rebirthing je pro mě způsobem, jak se ponořit hlouběji do sebe a zažívat to, co v normálním stavu vědomí zažívat nemohu.
Často se mi stává, že své pocity po lekci rebirthingu musím rozumově rozebrat a ohodnotit prostřednictvím zážitků z dětství nebo své současné životní situace, nebo se mé emoce, které se ve mně během lekce probudí, promítnou následující noc do živých snů. To mě nutí, abych na sobě dále pracoval a dosáhl nového uvědomění sebe sama a nové jednoty, ale za tu námahu to stojí, protože nepříjemné pocity, s nimiž se musím vypořádat, lze odstranit a překonat a celá má duševní rovnováha se tak zlepšuje.
Popsal bych to tak, že pro „motor“, který mě pohání na cestě za sebepoznáním, je rebirthing oním „palivem“, které mu umožňuje pracovat efektivně. Navíc pozoruji, že pravidelné lekce téměř každý den mi také pomohly překonat určité fyzické obtíže, které byly pravděpodobně způsobeny zablokovanou energií v mém těle.
Jsem Martinovi vděčný, že mi ukázal tento svět a že jsem díky němu mohl konečně objevit svůj intuitivní a spontánní dech. Doporučuji tuto úžasnou terapii každému, kdo se chce vydat na cestu duševního a emocionálního rozvoje.

Fabio D.B., 42, Brno – Itálie

Po desátém sezení rebirthingu mi kamarádka řekla, že ze mne cítí nádhernou vyrovnanost a lásku, která ze mne září. A ten pocit lásky ke všem tvorům je nádherný a přetrvává. Taktéž se více směji a cítím více radosti. Málo co mě rozhodí. Lidi pozoruji s větším soucítěním a nikdo mně nepřipadá zlý ani nepříjemný. Vidím jim jakoby do duše, kde je strach, malé dítě nebo ukřivděná dušička. Mám tendence jim říci něco pěkného. To vše mi přineslo dýchání. Děkuji

Olina B., 60 let, Brno

Martine,
dovol, abych Ti poděkoval za trpělivý přístup k mé osobě a především za poznání metody rebirthingu, která mi otevřela cestu ke zharmonizování rovnováhy těla, mysli a duše. Díky cvičením jsem dokázal nahlédnout do svého nitra, rozpoznat příčiny a najít řešení problémů, které mne trápily. Dokázal jsem odpustit tomu nejdražšímu člověku v mém životě, který mne zranil a především jsem dokázal odpustit i sám sobě. Dnes již vím co je to milovat své Já ... A také vím, že na cestě mým životem ve cvičení rebirthingu budu i nadále pokračovat ...

S úctou, Viktor, 45 let, Praha

Rebirting je skvělý lék na potlačené emoce, zbavil mně stresu, neklidu a strachu při komunikaci na veřejnosti. V průběhu sezení se má duše postupně začala uklidňovat. Sám sebe více vnímám, věřím si a mám nad sebou kontrolu. Je to také úspěšná metoda k pozitivnímu myšlení. Rebirting je k nezaplacení a hlavně jej můžete po absolvování všech kurzů praktikovat sami. Doporučuji všem kdo trpí depresemi, stresem a nejistotou. Cvičení Vás toho začne zbavovat a ukazovat cestu ke svobodě. Martinovi mnohokrát děkuji za tak cennou terapii.

Jaroslav O., 25 let, Břeclav

K Satori dýchání jsem se dostala díky svému manželovi, kterého zaujal Martinův článek v časopise Meduňka. Dal mi tedy návštěvu dýchání k narozeninám. První sezení byly velice náročné, musela jsem zpracovat spoustu témat, která jsem roky odsouvala a přehlížela. Byla to dřina. Po čtvrtém sezení nastal zlom a od páté návštěvy jsem si dýchání mohla užívat od samého začátku a rozplývat se blažeností. Jsem ráda, že jsem v dýchání neustala třeba již po třetím sezení - nikdy bych nepoznala o čem tato technika vlastně je.
Děkuji Martinovi za jeho citlivé vedení a porozumění. Za to, že mi pomohl trvale změnit můj život takovouto jemnou cestou. Všechny nepotřebné programy, které mi bránily plynout s proudem života jsou pryč.

Jarka L, 30 let, Brno

Milý Martine. Píši Ti svoji zkušenost s dýcháním - rebirthingem, co mi to dalo a co vzalo.
Začnu tím, co mi to dalo! Dýchání mi přineslo úžasné poznání energie, světla, pocitu štěstí a lásky. Dalo mi prostor a svobodu, a daleko jasněji cítím hranice mezi mnou a druhými. Ve vztazích jsem spokojenější, jelikož jsem spokojenější sama se sebou.
Jsem zodpovědnější za vše,  co dělám, říkám, myslím a cítím. Jsem celkově klidnější a určité věci vidím víc z nadhledu a nechávám je volně plynout. Nemám potřebu zasahovat! A to už se dostávám k tomu, co mi dýchání vzalo. Hurááá odchází pocit nejistoty, strachu být sama sebou, pocity viny, spoutanosti, obviňování a mé manipulace. Odchází neláska a přichází láska.
Martine, jsi citlivý průvodce a za vše Ti děkuji.

S láskou Dana, 49 let, Praha

Co mi dal rebirthing?
Především je pro mě nástrojem podporujícím a usnadňujícím komunikaci se svým pravým já. Pomáhá mi v očišťování od omezujících bloků a přesvědčení, odhodit pouta, narovnat pokřivené vztahové vzorce. Mohla jsem se pomocí něho osvobodit od předpojatosti v jednání, zjednodušit nazírání na svůj život.
Končím s užíváním antidepresiv, která jsem brala proto, abych byla přijatelná pro okolí. Daří se mi lépe naplnit svoji potřebu sebeúcty a sebevědomí. Můžu být sama sobě nejlepším přítelem, být sama se sebou vyrovnaná. Pak teprve přichází schopnost být ráda také se svými blízkými a přáteli.
Rebirthing ke mně přišel v důležitém okamžiku, kdy se začaly dít velké změny v mém životě. Nebo přišly reálné změny pod působením rebirthingu?? Nevím, ale v každém případě prožívám něco jako kvantový skok, který by nebyl možný bez podpory tohoto nástroje a jsem za něj nesmírně vděčná. Proces očišťování probíhá a bude probíhat stále, jen už nemusím hledat na pomoc žádné další metody a postupy, když přece "dech je největší lékař našeho těla". Ten můžu použít vždy a s důvěrou, že se mi dostane toho, co právě v daném okamžiku potřebuji.

Dagmar Ka., 59 let, Praha

Although familiar with the process and ‘idea’ of rebirthing it was still more powerful than anticipated. Martin basically leads a process of breathing energy, waking up and releasing old blockages in the body. This produced many varied feelings and experiences, including pain, discomfort, shaking, exhilaration and joy. After a session it was not uncommon to feel very light and present.
I would recommend anyone to try this very deep, safe and profound therapy especially if it is difficult for a person to contact deep emotional blockages.

Craig M., 50 let, Skotsko

Rebirthing je pro mě metoda, která mi ukázala nový pohled na sebe. Zabývám se hledáním, už nejméně 7 let. Rebirthing mi pomohl ukázat, jak naše mysl manipuluje a vymýšlí stále nové děje, abychom nevyšli ze cviku. Při sezení jsem mohla zažívat klid a mír mé mysli, žádné potřeby, žádné chtění, vše se rozpustilo do jednoho bodu: do teď. Jen prosté bytí a soulad se vším. Rebirthing mi dal hlavně novou osobu, která se rozhoduje sama za sebe a není vláčená myslí, nové vhledy a možnosti a vše, po čem moje duše vždy toužila: být v srdci v klidu a míru se vším. Prostě jen jsem.

Liduška S., 31 let, Mariánské Lázně

Zažil jsem pocity, které jsem před tím nikdy neměl. Prožil jsem stavy, které byly mimo mé chápání. Poznal jsem, co vše lze v životě člověka změnit či zažít díky správnému dýchání či vůbec technice dýchání. Dozvěděl jsem se něco o dechu všeobecně (teorie). Pochopil jsem, jaký význam má pro mne dech a mé dýchání a v čem mi může pomoci. Kromě toho mi rebirthing přinesl zklidnění, psychohygienu, pohled do nitra.

Robert K., 27 let, Znojmo

Prostřednictvím rebirthingu jsem uvolnila všechny zablokované čakry. Nejvíce mně zaujalo na energetickém dýchání způsob, kdy si sama mohu odblokovat svoji psychiku a své fyzické tělo. Vše dělám sama za sebe a nepotřebuji nikoho pomoc ani lékaře. Z hlediska mého úsilí věnuji hodinu dýchání 1 x týdně. Díky této metodě jsem si vytvořila osobní disciplínu. Vzhledem k tomu, že jako pacient jsem prošla metodami hypnózy, regresivní terapie, léčení antidepresivy, považuji tuto metodu jako nejlepší a nejkratší terapii. Tato metoda je bezbolestná, šetří peníze a čas. Zvládne ji každý a nemá žádné vedlejší účinky jako jiné formy terapie.

Marta H., 47 let, České Budějovice


nahoru

© 2014-2023 Satori dýchání - rebirthing s Martinem Bartoškem